Pora zdradzić prawdę

“Wyglądałem na szczęśliwego, ale miałem stany depresyjne”

🕒 5 minut czytania

Cześć! 

Do napisania tego maila zbierałem się tygodniami.

Temat ten odkładem każdego dnia. Nie było to dla mnie wygodne, ale wiedziałem, że muszę podzielić się z Tobą moją osobistą historią biznesową.

Pamiętam, jakby to było wczoraj.

Wakacje 2023 przeleżałem całe w łóżku. Nie miałem siły się z niego podnieść.

Byłem wrakiem.

Idąc spać, byłem zły, że zacznie się kolejny dzień.

Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego. Przecież wszystko układa się świetnie. Sprzedaż rosła według planów, marka się rozwija, finanse w firmie układały się według strategicznych planów.

Przez ostatnie 3 lata stawiałem pracę na pierwszym miejscu. A gdy w niej nie widziałem rozwoju, to czułem, że się cofam.

Nakładałem sobie tak chorą presję, bycia cały czas najlepszym, najszybszym, że w pewnym momencie się w tym zaplątałem.

Uzależniłem się od “ciągłej optymalizacji” i poprawy ciągłego wzrostu.

Kiedy nie widziałem dynamicznych wzrostów, zaczynałem tracić sens działań.

Zdrowie psychiczne w biznesie

Podcast, który powinien przesłuchać każdy, kto myśli o założeniu, ma lub chce skalować swój biznes.

Podcastu dla osób, które nie wiedzą, w którą stronę pójść.

Godzinna rozmowa o mentalu biznesowym z Cyprianem Jędrkowiakiem - psychoterapeutą, coachem ICC biznesowym.

To bardzo wartościowy materiał, z którego jestem bardzo zadowolony.

Obejrzyj, a dowiesz się:

  • Jak zadbać o zdrowie psychiczne, będąc przedsiębiorcą

  • Kiedy i w jaki sposób szukać pomocy?

  • Dlaczego tak ważne jest zatrzymanie się i "bycie ze sobą"

  • Jak rozpoznawać sygnały ostrzegawcze wysyłane przez ciało

  • Dlaczego tak rzadko mówi się o porażkach w biznesie

  • Czy wyżsi menedżerowie potrafią przyznać się do błędu

  • Jak małe firmy mogą skutecznie działać w e-commerce

  • Dlaczego tak trudno jest delegować obowiązki

  • Czy motywacja w biznesie jest niezbędna

Mój podcast ma czterech partnerów strategicznych: Shoper, AutoPay, Samba AI, a także Zaufane.pl.

Patronem medialnym podcastu jest magazyn „E-commerce w Praktyce”. Tylko moi czytelnicy z kodem: oskar, dostają aż 10% rabatu na całą ofertę https://sklep.marketerplus.pl/

Kiedy czujesz wypalenie, przytłoczenie, przygnębienie i przestajesz widzieć sens w tym co robisz - zdecyduj się na psychoterapię.

Mi pomogła przede wszystkim zmiana perspektywy widzenia “pracy” i sposobu jej wykonywania. A drzwi do tych zmian otworzyła mi w szczególności jedna książka.

Książka, która dała mi SUPER wartość i zmieniła formę pracy

Oto sześć mądrych myśli z książki "Slow Productivity: The Lost Art of Accomplishment Without Burnout" autorstwa Cala Newporta:

  1. Zrezygnuj z przeciążenia pracą: „Filozofia powolnej produktywności odrzuca zapracowanie. Postrzegaj przeciążenie jako przeszkodę w osiąganiu ważnych wyników, a nie jako powód do dumy”​

  2. Znajdź sens w pracy: „Powolna produktywność zamienia pracę w źródło sensu zamiast przytłoczenia. Pozwala tworzyć bardziej wartościowe rezultaty”​

  3. Pracuj w naturalnym tempie: „Nie spiesz się z najważniejszą pracą. Pozwól jej rozwijać się w zrównoważonym tempie”​

  4. Kieruj się jakością: „Skup się na jakości pracy, nawet kosztem pewnych szans. To przyniesie ci większą swobodę w przyszłości”​

  5. Ogranicz liczbę zadań: „Ogranicz swoje zobowiązania do minimum, żeby mieć zapas czasu na ich realizację. Skup się na kilku ważnych projektach i zaangażuj się w nie w pełni”​

  6. Powolnie buduj trwałe sukcesy: „Powolna praca sprzyja trwałym osiągnięciom, pozwalając im rozwijać się w naturalnym tempie”​

Książka Cala Newporta kładzie nacisk na osiąganie dobrych rezultatów bez przeciążenia i wypalenia. Zachęci Cię do bardziej świadomego, jakościowego i zrównoważonego podejścia do pracy.

Trafiłem na jeszcze jeden fajny podcast. Jak zmienia się Twoje myślenie, kiedy chcesz skalować mądrze bez przepalania się wewnątrz?

Jak stworzyć przyjazny dla użytkownika Landing Page? CASE STUDY DAAG

Kontynuacja “Wakacyjnej Szkoły E-commerce”

III Tydzień “Poprawa konwersji na stronie”

W DAAG od 4 lat nieustannie pracujemy nad optymalizacją naszego sklepu internetowego, stawiając na poprawę #customerUX i konwersji. Współpracujemy z zaufanym developerem i nieustannie testujemy nowe rozwiązania i hipotezy w ramach testów A/B.

Wszystko to po to, żeby "wycisnąć" jak najwięcej z ruchu, który generujemy każdego dnia.

Ostatnio wdrożyliśmy nowy interfejs sklepu.

Dziś chcę się z tobą podzielić kilkoma wskazówkami dotyczącymi tworzenia strony głównej. Wyjaśnię jednocześnie, jaką wartość wnoszą w kontekście zwiększania konwersji.

Zobacz to zdjęcie:

Kilka elementów, na które powinniście zwrócić uwagę:

1. Jasny przekaz - strona główna powinna jasno i zwięźle komunikować, co oferuje twoja firma i jakie korzyści może odnieść klient.

2. Wyeksponuj najważniejsze produkty - prezentuj na stronie głównej swoje bestsellery lub nowości, które chcesz szczególnie promować. Używaj wysokiej jakości zdjęć i krótkich opisów.

3. Social proof - buduj zaufanie i wiarygodność, umieszczając na stronie głównej opinie klientów lub np. logo znanych marek, z którymi współpracujesz (lub certyfikaty).

4. Prosta nawigacja - upewnij się, że nawigacja na stronie głównej jest prosta i intuicyjna. Użytkownicy powinni bez problemu znaleźć to, czego szukają, bez klikania w zbyt wiele zakładek.

5. Responsywność - strona główna powinna być responsywna i poprawnie wyświetlać się na wszystkich urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Dołącz do mojego kanału nadawczego na Whatsapp. Dzielę się tam podobnymi protipami.

Niżej znajdziesz też ciekawy materiał nie o tworzeniu Landing Page, ale o stworzeniu dobrze konwertującej strony z opisem produktu:

P.S. A Ty? Jesteś gotowy na zmiany twojego e-commerce? Pomogę Ci na kilka sposobów:

#1: Czy chcesz w końcu rozwinąć swoją markę i osiągnąć  satysfakcjonujące przychody przy niskobudżetowych działaniach? Zajrzyj na moją stronę i umów się na konsultację.

#2: Mój kanał na YouTube śledzi coraz więcej osób. Seria podcastów “Z buta w marketing” to skarbnica cennych informacji. Tego nie powie ci żadna agencja! Subskrybuj i nie przegap najnowszych materiałów.

#3: Chcesz zdobyć darmową wiedzę? Zapisz się do mojego newslettera, który dociera już do niemal 3000 osób.

#4: Dołącz do mnie na Instagramie, gdzie regularnie dzielę się praktycznymi wskazówkami marketingowymi i strategiami budowania społeczności w e-commerce. Uruchomiłem tam nowy kanał nadawczy!

#5: Zapisz się do ekskluzywnego kanału nadawczego na Whatsapp. To zamknięta grupa, w której będę dzielił się biznesowymi tipami (nie znajdziesz ich nigdzie indziej).

#6: Kup mój autorski Masterclass i uniknij 10 poważnych błędów, które mogą zrujnować twój budżet.

Zrób prezent znajomemu i poleć newsletter do subskrypcji jeśli czujesz, że tworzę wartościowe treści. Link znajdziesz niżej!