- Oskar Lipiński Newsletter
- Posts
- Case studies
Case studies
🕒 5 minut czytania
Cześć!
24 lutego 2024.
Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Mroźny, niedzielny poranek.
Siedząc z filiżanką espresso w jednej z warszawskich kawiarni, w mojej głowie zrodził się pomysł. Pomysł, który już w ciągu tygodnia zmienił się w rzeczywistość.
Nie zastanawiałem się nad „za” i „przeciw”. Po prostu wiedziałem, że to coś, czego potrzebuję – ja i rynek. Coś, co zrobię dla innych.
Dziś mija osiem miesięcy od tamtego dnia. W tym czasie nagrałem blisko 40 odcinków podcastu z ekspertami e-commerce.
Początkowo miał on służyć przede wszystkim edukacji innych. Jednak szybko odkryłem, że przynosi ogromną wartość również mnie. Poznałem dziesiątki inspirujących osób, zyskałem nowe perspektywy, nauczyłem się rzeczy, które zmieniły moje podejście do biznesu online.
Poznałem sekrety i strategie, które otworzyły mi oczy na nowe możliwości.
Jak pewnie wiesz, w tym miesiącu nie pojawiają się nowe odcinki podcastu. Ale nie przestaję działać. Właśnie opublikowałem pierwszy z moich nowych materiałów wideo. To 17-minutowy film, w którym dzielę się swoimi refleksjami na temat biznesu online.
Mam nadzieję, że znajdziesz w nim coś inspirującego.
Przygotowuję listę gości do kolejnych odcinków podcastu. Co więcej, wczoraj udało mi się nagrać aż dwa nowe odcinki, będąc na Bali. Znalazłem świetne miejsce, które zapewnia nie tylko wysoką jakość dźwięku, ale też idealnie wpisuje się w estetykę mojego brandu.
Jednym z odcinków jest rozmowa z Maciejem Lisem z Two Continents. Kilka dni temu ich zespół dokonał czegoś niezwykłego – sprzedali w e-commerce produkty o wartości 1 MLN złotych w zaledwie godzinę!
Mam do Ciebie prośbę.
Jeśli masz pomysły na gości, branże lub tematy, które chciałbyś usłyszeć w 2025 roku, napisz mi o tym w odpowiedzi na tego maila.
Czekam na Twoje propozycje!
4 najchętniej klikane treści w newsletterze 🚀
Dziś zapraszam Cię do kontynuacji serii – trzy kolejne materiały, które okazały się jednymi z najchętniej klikanych treści w moim newsletterze w 2024 roku. To doskonała okazja, aby zapoznać się z nimi na nowo lub przypomnieć sobie najważniejsze wnioski, jeśli już je widziałeś.
Niech to będzie dla Ciebie okazja, aby spojrzeć na te tematy z nowej perspektywy lub odkryć coś, co wcześniej umknęło Twojej uwadze 👇
1.Dlaczego polecam Chipbot?
ChipBot to kompleksowe narzędzie wspierające sprzedaż, generowanie leadów oraz obsługę klienta na stronach internetowych. Oferuje trzy główne funkcje: ChipBot Video, ChipBot Chat oraz ChipBot Help Desk. Odpowie za ciebie na najczęściej zadawane i najbardziej irytujące pytania klientów 😉, pomoże stworzyć video na stronę i poprawi wyniki sprzedaży. Jest łatwy w instalacji, intuicyjny i nie wymaga żadnych umów długoterminowych. Aha! Ma darmowy okres próbny!
2. Moja ulubiona rozmowa o budowaniu biznesu online od zera.
Jeśli chcesz poznać praktyczne aspekty budowania biznesu od zera do - powiedzmy to otwarcie - dochodowej potęgi, koniecznie zerknij na podcast z Georgem Heatonem, właścicielem i dyrektorem kreatywnym marki streetwearowej, Represent.
W podcaście znajdą coś dla siebie zarówno ci z wiedzą basicową, jak i pro. A to dlatego, że rozmowa jest dosyć obszerna i porusza zarówno same początki rozwoju e-commerce, jak i obecne działania. Sprawdź to koniecznie. Ja jestem oczarowany zbiegiem naszych historii.
3. Inspiracja 📊 - 24 dochodowe produkty cyfrowe
+ Case Studies DAAG (niskobudżetowe)
W ramach inicjatywy "Handmade in Poland" zaprosiłem znane polskie marki do współpracy z DAAG.
Zaproponowałem im stworzenie profesjonalnej sesji zdjęciowej i contentu za darmo.
W zamian poprosiłem tylko o wypożyczenie ubrań i dodatków, które zestawiliśmy z naszymi produktami DAAG podczas zdjęć.
Poprzez udostępnianie postów z sesji “Handmade in Poland” na różnych platformach społecznościowych, osiągnąłem w ten sposób szerszy zasięg.
Dlaczego szerszy?
Głównym elementem mojej strategii była współpraca z większymi od nas, komplementarnymi markami, które mają liczniejszą społeczność/więcej obserwujących. Współdzielone posty docierały zatem nie tylko do społeczności DAAG, ale i do osób obserwujących marki, z którymi stworzyliśmy sesję.
Zobacz:
Akcja “Handmade in Poland” była niskobudżetowa, a przyniosła duże korzyści. Dotarliśmy w ten sposób z produktem do nowych klientów i zwiększyliśmy zasięgi. Wszystko bez natarczywości, nachalności i wysokiego budżetu!
A teraz łap taki pomysł:
Jeśli np. specjalizujesz się w produkcji pięknych polskich płaszczy, warto byłoby zorganizować sesję ze znaną polską marką, która produkuje apaszki lub kapelusze i zachęcić ją do podobnej współpracy.
Jeżeli szyjesz spodnie, możesz odezwać się do jakiegoś fajnego, polskiego producenta butów, którego produkty są bliskie twoim. Wiele marek chętnie zgodzi się na taki deal!
P.S. A Ty? Jesteś gotowy na zmiany twojego e-commerce? Pomogę Ci na kilka sposobów:
#1: Czy chcesz w końcu rozwinąć swoją markę i osiągnąć satysfakcjonujące przychody przy niskobudżetowych działaniach? Zajrzyj na moją stronę i umów się na konsultację.
#2: Mój kanał na YouTube śledzi coraz więcej osób. Seria podcastów “Z buta w marketing” to skarbnica cennych informacji. Tego nie powie ci żadna agencja! Subskrybuj i nie przegap najnowszych materiałów.
#3: Chcesz zdobyć darmową wiedzę? Zapisz się do mojego newslettera, który dociera już do niemal 5000 osób.
#4: Dołącz do mnie na Instagramie, gdzie regularnie dzielę się praktycznymi wskazówkami marketingowymi i strategiami budowania społeczności w e-commerce. Uruchomiłem tam nowy kanał nadawczy!
#5: Dołącz do ekskluzywnego kanału nadawczego na Whatsapp. To zamknięta grupa, w której będę dzielił się biznesowymi tipami (nie znajdziesz ich nigdzie indziej).
Zrób prezent znajomemu i poleć newsletter do subskrypcji jeśli czujesz, że tworzę wartościowe treści. Link znajdziesz niżej!